English |  فارسی |  پشتو |  Русский  

صفحه اول/ " زمانیکه نفس امریکا براید، ما یکجا با هند و چین کار را به پایان میرسانیم "
  تاريخ   |   علم وفرهنگ   |   شعروادبيات   |   طنزوفکاهی   |   سياست   |   اقتصاد   |   و...   |
ديدگاه هاي ارائه شده در نوشته هاي ارسالي بيانگر آراي نويسندگان مي باشد و لزوما مبتني بر موافقت ادارهء «فارسی.رو» با اين جهت گيري ها نيست. مسوليت اين نوشته ها مطابق قوانين اداري و جزايي روسيه فدراتيف و نورم هاي حقوقي بين دول منوط به نويسندگان است.
[1] 
2009-03-04 13:59:59
خدمت دوستان عرض کنم که آمريکا هرگز در افغانستان شکست نخورده و اين جنگ، جنگ موش و گربه است، شما به اين عجز و ناتواني آمريكا بازي نخوريد.

آمريكا در منطقه برنامه هاي استراتيژيك سياسي و اقتصادي طويل المدت داره، تنها اين جنگ موش و گربه ميتواند بودن نيروهاي اين كشور را در منطقه توجيه كند فلذا اگر آمريكا بخواهد اين چند تا طالب دمدار چيزي نيستند كه بتوانند در مقابل اين همه امكانات و نيروي خارجي و داخلي مقاومت كنند، به نظر من ارتش ملي افغانستان به تنهائي توانائي از بين بردن اين چند تا طالب را دارد ولي هميشه در عمليات هاي نظامي فرمانده اي به دست نيروهاي آمريكائي است و نيرو هاي داخلي از خود صلاحيتي ندارند، هرگاه طالبان كدام منطقه اي را تسخير ميكنند و بعداز جنگ شكست ميخورند، نيروهاي ارتش ملي اجازه ندارند كه طالبان را تعقيب كنند و يا كه بكشند.
آنقسم كه دوستان ما در خارج از فغانستان فكر ميكنند، اين قسم نيست، شما تشريف بياوريد و به مناطقي كه بين نيروهاي خارجي جنگ شده و يا كه نيروئي طالبان در آنجا وجود دارند برويد ببينيد مردم چ ميگويند.
جوابفواد علائي27565
2008-08-09 00:10:26
من فکر میکنم که اظهارات سفیر جمهوری روسیه در افغانستان نشانه ای از مداخلات علنی این کشور در امور داخله افغانستان میباشد. امروز افغانستان همانند گذشته ها دوباره به یک منطقه داغ برای رقابت های کشورهای ابرقدرت و منطقه ای شده است.
به نظر من مسثله افغانستان فقط می تواند توسط اتحاد و وحدت مردم افغانستان علیه دسایس شوم دشمنان تاریخی و همیشگی کشور حل گردد.
جوابمجنون26593
2008-08-02 08:20:53
امریکایان و ناتو در افغانستان ، در ماهیت امر ، ستراتیژی ناکام دارند. سراز سال 2001 ، خاصتآ در سال 2002 ، شادی بیش از حد وجود داشت : طالبان درهم کوبیده شدند – در جنگ برده شده است.
جوابFarsi.Ru26555
[1] 
پيام شما:
آدرس الکترونيکی: نام:
farsi  eng

© 2003-2007 نشريهء آزاد افغانی
كليه حقوق اين سايت متعلق به «افغانستان.رو» ميباشد
نظرات نویسندگان مقالات ممکن است مغایر با موضع اداره سايت باشد
استفاده از مطالب سايت با ذکر ماخذ آزاد است.